גמילה מסוכרים

0
1301
גמילה מסוכרים

זה מאוד טעים… אבל מאוד לא בריא

המחלות של העולם החדש והמודרני הן תוצאה רבה של מאכלים שונים שבעבר לא הכרנו. אם בעבר הרחוק היה כל אדם משיג מזונות מסוימים בכדי לשבור את רעבונו ובכדי לכלכל את בני משפחתו בצורה מכובדת וסבירה, הרי שכיום מדובר בעולם שלם של מאכלים שהגוף לא ממש צריך. חטיפים ומאכלים מתוקים אחרים יכולים להיות כאלו שמכניסים את גופנו למצוקה לא קלה בשל כמות הסוכרים הרבה וכמובן גם בגלל עיבוד המזון בשיטות מודרניות.

מכאן ועד לצורך של גמילה מסוכרים הדרך קצרה מאוד ולכן אנו רואים לא מעט אנשים שמנים או כאלו הסובלים מתופעות קשות אחרות מנסים לעשות ככל שביכולתם בכדי לעבור גמילה מסוכרים בצורות שונות ומגוונות. סוכר מגיע לגופנו לרוב ע"י פחמימות שהופכים לשומנים מזיקים ואינם תורמים אף ערך תזונתי מיוחד לגופנו.

מלחמה לא קלה עם בעיה היסטורית

גמילה מסוכרים היא טיפול בבעיה שמרכיביה נמצאים כל הזמן סביבנו. חד סוכר כמו גלוקוז ופרוקטוז (סוכר פירות) ורב סוכר (עמילנים) נמצאים בכל בית ובכל מסעדה ואנו נמשכים אליהם כמו שפרפר נמשך לאור. לכן בכל תהליך של גמילה מסוכרים יש להתייחס לסביבה שלנו ולראות כיצד אנו יכולים לצמצם במידה ניכרת את המוצרים המזיקים בבית, ובנוסף להימנע מהם במקומות שונים מחוץ לבית.

בבית ניתן ליהנות יותר ממים מאשר ממיצים עמוסי סוכר, וגם בשתייה חמה אפשר להתחיל להפחית את כמות כפיות הסוכר במשקאות שלנו. פירות הם דבר בריא אך יש בהם לא מעט סוכר, וקמח לבן מסייע לכניסת סוכר לתאים ולתחושת רעב מהירה, לכן יש לצמצם גם בשני מרכיבים מוכרים אלו. ממקומות מגוונים

לגייס "תגבורות"

ברגע שאנו מחליטים לתבוע מעצמנו מלחמה הרי שהיא צריכה להיות מלחמה כוללת. לכן תהליך של גמילה מסוכרים אינו יכולים להיות כזה שבו נגיד שאין אנו צורכים סוכר לבן ובזה עשינו את שלנו. בתי מרקחת איכותיים יכולים להיות המקום שבו נמצא לא מעט עזרים ותוספים שיכולים לעזור לנו במלחמה הכוללת של גמילה מסוכרים.

תחליפי סוכר, תוספים שיתרמו להפחתה בשימוש בפחמימות, וכל תכשיר מוכח שיאפשר לנו לעבור תקופה לא קלה בצורה טובה יותר, הם אלו שיעשו את ההבדל בין ניסיון פרטני וקצר מועד שלא צלח לבין תהליך מוצלח של גמילה מסוכרים שגם היה עבורנו הרבה יותר קל ממה שחשבנו. ניצחון בקרב אחד לא יספיק לנו אלא רק ניצחון במלחמה כולה.