גמילה מעישון

0
2672
גמילה מעישון

מדוע כדאי לי להתחיל גמילה מעישון?

מדוע גמילה מעישון זה כמה לשאול "מדוע לנשום?" גמילה מעישון מחזירה את הגוף שלנו למצב הומאוסטטי אופטימלי שהסיגריות מוציאות אותנו לחלוטין ממנו, מחזור הדם, הנשימה, קצב הלב, לחץ הדם, ניקיון הריאה, 5 החושים, הכל נשחק והתעייף ורק גמילה מעישון מוחלטת תחזיר את הכל למצב הטבעי והביא של הגוף, המצב הנתון לסביבת החיים של אותו אדם ללא השפעות נוספות.

מה הם הסוגים השונים של גמילה מעישון וכיצד זה עובד?

לתחום שיטות רבות המשפיעות על ההיבט הפסיכולוגי וההיבט הפיזי של ההתמכרות או שילוב של שניהם. ישנן שיטות שונות הכוללות טיפול פסיכולוגי, פסיכאטרי, רוחני, כימקלי וטיפול באמצעות אביזרים כגון סיגריה אלקטרונית..

הגמילה מומלצת בשילוב של טיפול בהיבט הפסיכולוגי של גמילה מעישון עם ההיבט הפיזי, כלומר, טיפול בצורך של הגוף בניקוטין שינהל את המערכות והפרשת ההורמנים וטיפול בגורם הפסיכולוגי, של התקשורת עם אנשים.

האם גמילה מעישון היא דבר שכיח?

ע"פ מחקרי לשכות סטסטיקה בארה"ב 75% מהמעשנים בארה"ב לא רוצים להמשיך לעשן ומעוניינים לנסות להתחיל תהליך גמילה. לא ברורה מידת ההצלחה של אלו שמתחילים את התהליך, ההשערות כי מדובר בפחות מ-25% מהאנשים שמחליטים להפסיק לעשן.

הפיתוי להפסיק לעשן הוא גדול בגלל הפגיעה הקשה באורך החיים ובבריאות ולכן ההחלטה לנסות להפסיק לעשן או הרצון להפסיק לעשן מובן אך מכאן ללהגיע למצב של התחלת הגמלות הדרך עוד ארוכה ומעטים לעצרנו האנשים שמבינים את גודל הדבר.

כיצד גמילה מעישון תשפיע על החיים שלי?

האומנם ההתחלה תהיה קשה מבחינה הורמנאלית וההרגשה ההתחלתית תלווה בתחושות רעות ואולי אף בעלייה במשקל, אך כל ההשפעות החיוביות מחכות לכם לאחר מכן.

הגמילה גורמת לאיזון הפחמנים בדם ושאר החומרים הרעילים , ניקוי הזפת העטרן ושאר החומרים המסרטנים שנדבקו לריאות והפרשו לדם באופן קבוע, הקלה משמעותית בנשימה ובשיעול ובכושר הגופני, חיזוק המערכת החיסונית, ולמעשה כל שיפור בהרגשה הכללית – ניתן לייחס לאדם שהפסיק לעשן לגמילה עצמה!

האם ישנה הוכחה כי גמילה מעישון יכולה להציל את חיי?

מחקרים רבים ומוסמכים שחקרו את ההשפעות של הטבק ועשן הסיגריות במשך שנים במדגם מייצג של אלפי עד מאות אלפי ואולי אפילו מליוני בני קבעו כי העישון מוריד את איכות החיים ומקצר את זמן החיים משמעותית, לכן אפשר לפסוק בוודאות כי גמילה מעישון מצילה חיים.