הפסקת עישון

0
2359
הפסקת עישון

מתי אנחנו חשים את הצורך? השאלה האמיתית צריכה להיות אחרת – למה לעזעזאל אנחנו חשנו בצורך הבלתי מוסבר להתחיל לעשן מלכתחילה?! איזה מן צורך מוזר ואידיוטי, להכניס דרך קבע עשרות חומרים מסרטנים פיח המתיישב בריאה, רעלים המשפיעים על תפקדנו היום יומי ומעייפים אותנו, גורמים לנו לוסר חשק ולתפקוד מיני לקוי, מצהיבים את שינינו ואת עורנו ומדיפים ריח רע.

הפסקת עישון – למען חיים טובים יותר

כמעט כל בעיה רפואית מהקטנה ביותר כהצטננות ולגדולות יותר הניתן לתאר אפשר להסביר באמצעות הרעלים שאנו מכניסים לעצמנו בזמן העישון, לכן, הפסקת עישון הוא לא רק תהליך מומלץ, אלא הוא תהליך הכרחי, שאף יהווה סוג של תהליך שיציל במידה זו או אחרת את חיינו מסכנה מיידית ויאירך אותם וכמובן ישפר את הרגשתנו.

שיטות להגעה אל מצב של הפסקת עישון

על מנת להיגמל ניתן לטפל בפציאנט ע"י התקפת הגורם הפסיכולוגי והפזיולוגי בנפרד או ביחד הגורם לאדם את הצורך לעשן. תקיפת הגורם הפסיכולוגי לצורך גמילה מעישון אומר למעשה טיפולים פסיכולוגיים, פסיכיאטריים ואף רוחניים ואלטרנטיביים על מנת לגרום לצורך של אדם לעשן להיות מופחת או להיעלם.

הגורם הפזיולוגי להתמכרות הוא למעשה תוצאה של שינויים הורמונליים שנגרמו במהלך השנים בגוף של האדם המעשן – הגוף מפריש הורמונים דמויי ניקוטין באופן תמידי מאז הלידה ללא קשר לעישון והגוף "מתרגל" להפריש פחות ממנו או לא להפרישו כלל משום שאדם המעשן אינו זקוק להם כי הוא מקבל אותו מעישון הסיגריות.

כאשר הגוף מגיב למחסור בחומר זה – אנו מרגישים את ההתמכרות הפזיולוגית.

אם כן, איננו יכולים להפסיק לעשן אם זאת רק מחווה של רצון טוב, היא חייבת לבוא עם הרבה משמעת עצמית שיכולה לדכא בשילוב טיפול ועזרה מבחוץ את הצורך העז להמשיך ולעשן. מכונים רבים ידועים בעלי שם כדוגמת אלן קאר ומכון אברהמסון שמטפלים ומבצעים טיפולי הפסקת עישון – מכון אברהמסון כדוגמה זו הוא שם בישראל בתחום הגמילה מעישון סוכר וגלוטן בדרך טבעית (רפואה אטלרניבית).

לסיכום – להפסיק לעשן?!

כולנו יכולים להפסיק לעשן, כי בסופו של דבר, הכל בראש! הפסקת עישון היא צורך בריאותי חשוב מאוד וצורך שקיים על מנת לשפר את איכות ואורח החיים ואפילו שינוי אורך החיים ברמה משמעותית.

הגמילה כלולת כחלק מתהליך הפסקת עישון תופעות לוואי שהם העונש שלנו על כך שהכנסנו את עצמו למצב התלותי הזה מלכתחילה, אך ההתגברות על תופעות אלו והפסקה מוחלטת שווה כל רגע וגורם להצבעה על החלטה נכונה.

להפסיק לעשן ביום אחד היא החלטה נכונה לחיים!