מזה אלכוהוליזם?

0
1529
מזה אלכוהוליזם?

אלכוהוליזם היא הצורה החמורה ביותר של התעללות באלכוהול והיא כרוכה בחוסר היכולת לנהל הרגלי שתייה. הפרעת שימוש באלכוהול מאורגנת לשלוש קטגוריות: עדין, מתון וחמור. לכל קטגוריה יש תסמינים שונים ויכולים לגרום לתופעות לוואי מזיקות. אם זה לא מטופל, כל סוג של שימוש לרעה באלכוהול יכול לצאת מכלל שליטה.

אנשים האבקים עם אלכוהוליזם לעתים קרובות מרגישים כאילו הם לא יכולים לתפקד כרגיל ללא אלכוהול. זה יכול להוביל למגוון רחב של בעיות ולהשפיע על מטרות מקצועיות, עניינים אישיים, מערכות יחסים ובריאות כללית. במשך הזמן, תופעות הלוואי החמורות של שימוש באלכוהול עקבית יכולות להחמיר וליצור סיבוכים מזיקים.

אתה לא צריך לסבול מהתמכרות לאלכוהול בשתיקה. ישנן אפשרויות טיפול רבות זמינות כדי לסייע לך להתגבר על התהתמכרות באלכוהול ולהשיג פיכחון לטווח ארוך.

סימני אזהרה של אלכוהוליזם

לפעמים סימני האזהרה של התעללות באלכוהול הם מאוד מורגשים. פעמים אחרות, הם יכולים לקחת יותר יותר זמן עד שהם צפות על פני השטח. כאשר התמכרות לאלכוהול מתגלה בשלבים המוקדמים שלו, הסיכוי להתאוששות מוצלחת עולה באופן משמעותי.

סימנים נפוצים לאלכוהוליזם כוללים:

  • אי מסוגלות לשלוט בצריכת אלכוהול
  • השתוקקות לאלכוהול כאשר אתה לא שותה
  • לשים את אלכוהול מעל האחריות האישית
  • הצורך להמשיך לשתות יותר
  • הוצאה ניכרת של כסף על אלכוהול
  • התנהגות שונה לאחר שתייה

אם אתה מרגיש כאילו צריכת אלכוהול שלך נוטלת מחיר על החיים שלך, חשוב למצוא אפשרויות טיפול שיסייעו לך להפטר מהתמכרות לאלכוהול. הרופא שלך יוכל להציע סיוע רפואי מקצועי אם אתה מודאג לגבי השתייה שלך. כל המחפשים עזרה עבור אלכוהוליזם במוקדם ולא במאוחר חוזרים למסלול כדי לחיות חיים בריאים, הגשמה.